Інститут кураторів
Список кураторів студентських академічних груп студентів

кафедри медичної біології

на 2017-2018 навчальний рік

 

п/п

Прізвище,

ім’я, по-батькові

Курс,

група

Факультет, спеціальність

1. Доцент

Бігуняк Т. В.

І курс

29 група

факультет іноземних студентів

2. Доцент

Подобівський С. С.

I курс

I група

медичний факультет

спеціальність «Медицина»

                3.    

Асистент

Ярема О. М.

І курс

3 група

медичний факультет

спеціальність «Медицина»

4.

Асистент

Привроцька І. Б.

І курс

2 група

медичний факультет

спеціальність «Медицина»

5. Асистент

Фурка О. Б.

ІV курс


медичний факультет

Біологія

 

При плануванні виховної роботи наставники передбачають вивчення здібностей студентів кураторських груп до навчання; ставлення до обраної спеціальності та плани на майбутнє; стан навчальної дисципліни та критерії вихованості студентів; вивчають житлово-побутові умови студентів, а також приділяють належну увагу студентам-сиротам.

Пріоритетним у виховній роботі зі студентами викладачів кафедри медичної біології є  реалізація особистісно орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі, залучення молоді до національної та світової культури, збереження морального та фізичного здоров’я молодого покоління, виховання патріотизму, громадських якостей особистості, забезпечення педагогічних умов для соціалізації студентів, виховання в них життєвої компетентності.


Асистент Тусик О. Т. на екскурсії у краєзнавчому музеї
разом із студентами І курсу факультету іноземних студентів.
    

        Особлива увага приділяється інтелектуально-духовному вихованню студентів, яке інтегрується з усіма аспектами виховної роботи. Зі студентами кураторських груп до Дня української писемності та мови проводяться виховні бесіди «Мова студентів-культурне обличчя нації».

  Асистент Ярема О. М. проводить бесіду виховного характеру  
зі студентами І курсу стоматологічного факультету.
    

        З метою забезпечення належного сприйняття політичної ситуації в Україні, на кафедрі проводяться хвилини політичного інформування студентів. При проведенні політінформацій  з вітчизняними та іноземними студентами обговорюються питання ролі студентської молоді у становленні правового суспільства, прав людини у суверенній державі, відношення світової спільноти до подій в Україні.

Студенти І курсу медичного факультету
      під час Революції Гідності ( грудень, 2014 р).

Із іноземними студентами регулярно проводяться бесіди, на яких обговорюються традиції народів, представники яких навчаються в університеті, а також студенти знайомлять зі звичаями українського народу. 

   Екскурсія у Тернопільський краєзнавчий музей.
Біля експозиції національного одягу 

з різних регіонів Тернопі́лля.


    
    

Під час проведення годин взаємного обміну інформацією викладачі кафедри  навчають студентів щодо вміння правильно користуватись інформаційними ресурсами на web-сторінці університету та кафедри, привчають студентів до традицій нашого навчального закладу, проводять історичний екскурс щодо становлення Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського, його науковий потенціал і перспективи на майбутнє. 


Екскурсія у музеї члена-кореспондента НАМН України,

заслуженого діяча науки і техніки України,

доктора медичних наук,

професора Ковальчука Леоніда Якимовича.

    

        Куратори груп разом із студентами приймають участь у виробничих зборах, в урочистих подіях, присвячених Дню знань, Дню вчителя, у вечорах-зустрічах з випускниками, ветеранами праці, працівниками правоохоронних органів, правознавцями, відомими людьми нашого краю.

Зустріч із ветераном кафедри медичної біології, 
старшим викладачем Яковенко М. Я.
                                                                                                     

           Зі студентами щотижнево на кураторських годинах аналізується їх поточна успішність та трудова дисципліна.

Кураторами груп проводяться виховні бесіди щодо культури поведінки, морального стану студентів групи, піднімаються питання щодо виникнення конфліктних ситуацій та шляхів виходу з них. 

Одне з важливих завдань викладачів кафедри – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову особистість. Адже стан здоров’я населення України свідчить про існування реальної загрози вимирання нації. Тому питанню здорового способу життя, правил гігієни, протипожежної безпеки, правил поведінки в громадських місцях викладачами кафедри приділяється особлива увага. Слід наголосити на тому, що даний аспект виховної роботи тісно переплітається із тематикою практичних занять з медичної біології. Із студентами кураторських груп проводяться виховні бесіди, семінари та диспути на теми «Алкогольна залежність як медико-психологічна проблема», «СНІД: міфи та реальність», «Здоровий спосіб життя – ознака цивілізованості людини», «Правила особистої та побутової гігієни», «Легкі» сигарети - легка брехня», «Профілактика ГРВІ в студентському колективі», «Шкідливі звички та вагітність». 

          
 Фрагменти студентських презентацій доповідей
щодо здорового способу життя.

Вирішення проблеми підвищення екологічної культури лежить у площині роботи кафедри медичної біології. Формування екологічної культури у процесі навчання – це оптимальний шлях екологічного виховання.

Викладачами кафедри разом із студентами кураторських груп проводяться  диспути на теми «Екологічна культура – показник цивілізованості держави» та «Природа - національне багатство». У навчально-біологічному музеї кафедри медичної біології імені І. І. Яременка, оформлено секцію «Червонокнижні рослини та тварини Тернопільщини», де систематично проводяться екскурсії для студентів.


Студенти медичного факультету знайомляться з
 експонатами секції  «Жива природа – багаторівнева система
 Землі» навчально-біологічного  музею імені І.І.Яременка.

Екскурсія учнів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, 
медичного ліцею № 15 у навчально-біологічному
 музеї ім. І. І. Яременка
    

        Студенти разом із кураторами груп кафедри регулярно відвідують різноманітні виставки, переглядають театральні вистави,  проводять організовані відвідування музеїв: політичних в’язнів і репресованих, краєзнавчого, художнього, а також відвідують музей-садибу Соломії Крушельницької та музей-садибу І.Я.Горбачевського.

Студенти І курсу 
медичного факультету
  під час екскурсії у музей політв’язнів.

Похід у драмтеатр на перегляд вистави.
    
     Студенти активно залучаються до участі у гуртках художньої самодіяльності, щороку демонструючи свої творчі таланти на конкурсах, концертах, різноманітних мистецько-культурних заходах у рамках університету.

Студенти медичного факультету 

демонструють свою театральну майстерність (2006 р.)


Арабський танець виконують студенти із Сирії.

Виступ іноземних студентів на святі народного танцю.

Виступ команди Сльози Мічуріна

на Всеукраїнському конкурсі КВК “Ліра Гіппократа”.

           Куратори груп і студенти приймають активну участь в акції “Запали свічку”, яка відбувається в День памяті жертв голодомору. Традиційно о 16.00 пам'ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та запалюють свічки на Театральному майдані.

Участь студентів у всеукраїнській акції “Запали свічку”.

Колектив кафедри здійснює благочинну діяльність, надаючи допомогу дітям у сиротинцях.

У періодичних виданнях, зокрема у газеті «Медична академія» часто друкуються статті просвітницького та навчально-методичного характеру, авторами яких є викладачі кафедри та студенти ТДМУ.

Хочеться відтворити історію,
яку не зайвим було б знати нинішньому молодому поколінню
(з автобіографії Яременка Івана Івановича, 22.03.1974р.).