Наукові публікації доцента І. Б. Привроцької

• Kuchmerovska T., Guzyk M., Tykhonenko T., Yanitska L., Pryvrotska I., Diakun K. The parp-1 and bax genes as potential targets for treatment of the heart functioning impairments induced by type 1 diabetes mellitus // Endocrine regulations. – 2021. – Vol. 55 (2). – P.61–71.

• Fedonyuk L. Ya., Pryvrotska I. B., Podobivskyi S. S., Rujytska O. Yu., Stravskyy Ya. S., Zhyhalyuk S. V. Ticks of genus Ixodidae: bioecological mechanisms of adaptation to environmental conditions, medical and epidemiological significance // Ukrainian Journal of Ecology. – 2020. – Vol. 10 (6). – P. 236-242.

• Загричук О.М., Привроцька І.Б., Федонюк Л.Я. Використання засобів інтерактивних технологій у пізнавальній діяльності студентів при вивченні дисципліни «Медична біологія» // Буковинський медичний вісник. – 2020. – №1 (93). – С. 207-212.

• Федонюк Л.Я., Привроцька І.Б., Ружицька О.Ю. Іксодові кліщі: екологічні особливості, поширення та епідеміологічне значення // Наукові горизонти – 2019. – № 11 (84). – С. 121-129.

• Kuchmerovska T. M., Dyakun K.O., Guzyk M. M., Yanytska L. V., Pryvrotska I. B. Effects of a Combined Mitochondria-Targeted Treatment on the State of Mitochondria and Synaptic Membranes from the Brains of Diabetic Rats // Neurophysiology. – 2019. № 4 (51). – P. 234–247.

• Guzyk M. M., Tykhonenko T.M., Dyakun K.O., Yanitska L.V., Pryvrotska I. B., Kuchmerovska T.M. Altered sirtuins 1 and 2 expressionin the brain of rats induced by experimental diabetes at the ways of its correction // Ukr. Biochem. J. – 2019. - № 1. – P. 21–29.

• Fedonyuk L.Ya,. Pryvrotska I.B. Biological educational museum collection value of I.Horbachevsky Ternopil State Medical University for learning about wildlife // Біологічні системи. – 2018. – Т.10., № 1. – С. 29–36.

• Guzyk M. M., Dyakun K.O., Yanytska L. V., Pryvrotska I. B., Krynytska I. Ya., Pishel I. M., and Kuchmerovska T. M. Inhibitors of Poly(ADP-Ribose)Polymerase-1 as Agents Providing Correction of Brain Dysfunctions Induced by Experimental Diabetes // Neurophysiology. – 2017. – Vol. 49, No 3. – P. 183–193.

• Яніцька Л.В., Тихоненко Т.М., Привроцька І.Б., Кучмеровська Т.М. Нефропротекторний ефект нікотинаміду при експериментальному цукровому діабеті // Експериментальна та клінічна фізіологія і біохімія. – 2017. – № 2. – С. 31–36.

• Привроцька І. Б., Яніцька Л. В., Кучмеровська Т. М. Привроцька І. Б. Стан енергетичних процесів у тканинах та вміст амінокислот у сироватці крові та печінці щурів за умов гострого панкреатиту // Проблеми ендокринної патології. – 2014. – № 1. – С. 38–48.

• Привроцька І. Б., Кучмеровська Т. М. Окислювальний стрес у лейкоцитах крові, про/антиоксидантний статус та жирнокислотний склад ліпідів підшлункової залози за експериментального гострого панкреатиту в щурів // Український біохімічний журнал. – 2013. – Т. 85, № 5. – С. 124–136.

• Привроцька І. Б., Покотило О. С. Динаміка показників про- та антиоксидантної рівноваги при гострому панкреатиті та її корекція // Експериментальна та клінічна фізіологія і біохімія. – 2011. – № 2 (54). – С. 42–47.

• Привроцька І. Б., Покотило О. С. Жирнокислотний склад ліпідів печінки за умов гострого аргінінового панкреатиту в щурів // Медична хімія. – 2011. – № 3 (48). – С. 85–90.

• Привроцька І. Б., Покотило О. С. Жирно-кислотний склад ліпідів крові за гострого аргінінового панкреатиту у щурів // Експериментальна та клінічна фізіологія і біохімія. – 2011. – № 4 (56). – C. 19–24.

• Привроцька І. Б., Покотило О. С. Привроцький В. М. Зміни ліпідного обміну у щурів на тлі гострого L-аргінінового панкреатиту та при введенні БАД «Альфа+омега» // Здобутки клінічної та експериментальної медицини. – 2011. – № 2 (13). – C.104–107.

• Коваль М.І., Недошитко Х.Ю., Привроцька І.Б., Покотило О.С. Стабілізація ω-3 поліненасичених жирних кислот БАД «Альфа-Омега» природними антиоксидантами //Медична хімія. –2009. – Т.3, №3. – С.117-119.