ФЕДОНЮК ЛАРИСА ЯРОСЛАВІВНА
У 1997 році закінчила Тернопільську державну медичну академію імені І. Я. Горбачевського за спеціальністю «Лікувальна справа» з відзнакою, присвоєно кваліфікацію спеціаліста «Лікар». У 1997 році закінчила інтернатуру (присвоєно звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Терапія» та магістратуру з відзнакою Тернопільської державної медичної академії імені І. Я. Горбачевського (спеціальність «Терапія»).
У 2021 році закінчила Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України та здобула кваліфікацію «Бакалавр медсестринства» за спеціальністю 223 Медсестринство з відзнакою галузі знань 22 Охорона здоров’я.
У 2023 році закінчила Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України та здобула кваліфікацію «Магістр медсестринства» за спеціальністю 223 Медсестринство з відзнакою галузі знань 22 Охорона здоров’я.
У 2023 році закінчила Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України та здобула кваліфікацію «Магістр громадського здоров’я» за спеціальністю 229 Громадське здоров’я з відзнакою галузі знань 22 Охорона здоров’я.
Кандидат медичних наук з 2003 року.
Кандидатська дисертація на тему: «Морфофункціональні зміни в паренхімі нирок при адаптації організму до клітинного зневоднення» за спеціальністю 14.03.09 – гістологія, цитологія, ембріологія.
Вчене звання доцента присвоєно у 2005 році.
Доктор медичних наук з 2010 року.
Докторська дисертація на тему: «Структурна організація змін клапанного апарату при набутих вадах серця» за спеціальністю 14.03.09 – гістологія, цитологія, ембріологія.
Вчене звання професора присвоєно у 2012 році.
Напрями наукових досліджень та сфера наукових інтересів:
Морфо-функціональні особливості будови внутрішніх органів і морфологічні закономірності ремоделювання клітин і тканин за різних умов патології.
Гістоархітектоніка передсердно-шлуночкових клапанів серця та морфологічні особливості будови сухожилкових струн і кровоносних судин клапанів серця в пренатальному та постнатальному періодах онтогенезу.
Морфологічні закономірності ремоделювання та структурно-функціональні особливості внутрішніх органів за умов клітинного зневоднення.
Дослідження видового різноманіття, поширення, біології та екології іксодових кліщів на території західного регіону України.
Порівняльна характеристика морфо-фізіологічних параметрів, біології та епідеміології іксодових кліщів.
Життєво-екологічні аспекти патології людини та тварин в умовах глобальної екологічної кризи.
Еколого-соціальні аспекти патології людини.
Ефективність використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі; вивчення та вдосконалення педагогічної майстерності через обмін найефективнішими практиками та досягненнями в педагогічній практиці.
Є авторкою близько 800 наукових публікацій, 8 монографій, 4 авторських прав на твір, 5 патентів, 5 раціоналізаторських пропозицій, 2 інформаційних листів. Є співавторкою понад 80 наукових публікацій, включених до наукометричних баз Scopus і Web of Science. Є авторкою 8 підручників, 15 посібників, 4 практикумів, 6 науково-публіцистичних книг.
Під її керівництвом захищено три дисертаційні роботи на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук.
Є науковим керівником трьох дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня.
Членкиня Науково-методичної комісії з охорони здоров’я та соціального забезпечення 222 Медицина сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН України.
Експерт МОН України для проведення наукової та науково-технічної експертизи об'єктів експертизи у сфері наукової та науково-технічної діяльності.
Членкиня галузевої експертної ради Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з галузі знань 22 «Охорона здоров’я».
Експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з акредитації освітніх програм спеціальностей: 91 «Біологія та біохімія», 222 «Медицина», 223 «Медсестринство».
Голова експертної комісії МОЗ України з напрямку «Біологія» для здачі інтегрованого іспиту «Крок-1. Загальна лікарська підготовка».
Експерт з формування екзаменаційного банку з тестовими завданнями інтегрованого іспиту «КРОК 1» зі спеціальностей «Медицина», «Педіатрія» та «Психологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти
Експерт Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації (УКРНТІ) міжнародних науково-дослідних проєктів: Україна-Польща, Україна-Чехія, Україна-Литва, Україна-Австрія та Україна-Франція.
Координатор співпраці та виконавиця ряду міжнародних проєктів в рамках Балтійської університетської програми (Швеція), які передбачають, передусім, підвищення якості освіти у вищих навчальних закладах-партнерах в регіоні Балтійського моря, а також, які спрямовані на підтримку впровадження Принципів Сталого Розвитку в університетах, що надає можливість надавати освітні послуги на високому рівні з сучасними підходами та дійовими методиками викладання для впровадження основ і принципів Сталого Розвитку, зокрема «Implementing Sustainability at Universities», “EduBUP project”, “Re-thinking of pedagogy for implementing education for sustainable development in the Baltic University Programme countries”, “Two steps: Internationalization in practice”.
Керівник міжнародного проєкту в рамках співпраці з Жешувським університетом (Польща) щодо реалізації принципів здорового та гармонійного життя в гармонії з природою та навколишнім середовищем “Four Elements of Nature – harmony in everyday life in Ternopil region and in the Subcarpathian Voevodeship”.
Учасниця та виконавиця міжнародного проєкту для викладачів вищих навчальних закладів в рамках співпраці з “Faculty Development Centre” MacEwan University (Канада) щодо вдосконалення педагогічної майстерності та покращення освітнього процесу “HLST 400: Global Health Perspectives”.
Керівник команди ТНМУ буткемпу «International Cooperation in Research and Innovation» у межах проєкту «Resilience of Education: Sustainability and Cooperation for Ukrainian Universities (RESCUU)» за фінансової підтримки Шведського інституту.
Активна учасниця близько 500 всеукраїнських і закордонних науково-практичних конференцій, вебінарів і тренінгів. Є співорганізатором ряду міжнародних наукових форумів.
Членкиня громадської організації «Асоціація сприяння глобалізації освіти та науки СПЕЙСТАЙМ».
Академік громадської організації «Національна Академія Наук вищої освіти України».
Членкиня правління громадської організації «Асоціація випускників Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського».
Членкиня Наукового товариства анатомів, гістологів, ембріологів та топографоанатомів України.
Членкиня Міжнародної Федерації спілки анатомів.
Головний редактор фахового наукового журналу України «Вісник медичних і біологічних досліджень».
Спів-редакторка наукового журналу «Галицький лікарський вісник», який входить до наукометричної бази Web of Science.
Членкиня редакційної ради журналу Polski Meruriusz Lekarski (Польща), який входить до наукометричної бази Scopus.
Членкиня редколегії та редакційної ради фахових видань України: «Клінічна анатомія та оперативна хірургія», «Вісник проблем біології та медицини».
Рецензентка статей іноземних видань, які входять до наукометричної бази Scopus: «Wiadomości Lekarskie» (Польща), «Universal Journal of Public Health» (США), «Галицький лікарський вісник» (Україна), Polski Meruriusz Lekarski (Польща).